občanské sdruženi, Barandovska1/p, Praha-5 organizuje pobočka Sedlice 65, 262 42 Rožmitál p.Třem.šínem

pořádá jubilejní kurz STAVĚNÍ ZE SLÁMY X.

25.9. - 30.9. 2003

ve Křtinách u Brna v “HORNÍM MLÝNU”

něco o mlýně na sweb.cz/hornimlyn.cz

KURZ STAVĚNÍ ZE SLÁMY PRO VŠECHNY ZÁJEMCE O EKOSTAVBYZÁJEMCE EKOSTAVBY

který probíhá v rámci neziskového přeshraničního projektu “provádění tepelné izolace stěn a stropů domů slaměnými balíky” realizovaném v České republice a Rakousku.

Cíl projektu: významně snížit spotřebu energie na vytápění u starších domů v ČR za pomoci ekologické technologie s nízkými investičními náklady a s možností provést svépomocí. Objekty budou sloužit jako demonstrační projekty pro rozšíření této technologie v ČR.

Na programu:

  1. zateplení stropu zabudovanými slaměnými balíky do konstrukce
  2. stavba vnitřní příčky se zabudovanými slaměnými balíky
  3. izolace stěny zabudovanými slaměnými balíky

Každé ráno se začíná v 900 přednáškou o právě prováděných technologiích postupech a následuje praktická část kurzu ve skupinách, je možné se střídat v jednotlivých dílčích pracovních fázích. Kurz povede převážně akad.arch.Aleš Brotánek (informace o náplni kurzu a b r o t a n e k @ v o l n y . c z ) a hlavní organizátor kurzu Stanislav Kutáček, u kterého je třeba se přihlásit. (mob.736643394, email. hlinomaz@hotmail.com). Je možné se hlásit na celý kurz i na jednotlivé dny emailem, případně na mobil..

Večery : od 20 00 doprovodný program. (upřesnění termínů jednotlivých přednášek bude zveřejněno na stránkách WWW.ecn.cz/ekodum týden před kurzem)

Strava a doprava: bezmasá, převážně bio, 50,- Kč/den (pro účastníky předchozích kurzů 20Kč/den) popř. v hostinci "U Farlíků" , "Eden" nebo v hotelu "Santini".

Nocleh: kdekoliv v domě na matracích/slámě/karimatkách nebo ve vlastním stanu zdarma a nebo v ubytovně Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity (přímo ve Křtinách) za cca 150-200 Kč/noc (kuchyňka, sprcha, záchod; cenu ještě upřesníme); je třeba nahlásit se do 10. září !!!!!!!! Pro náročné hotel Santini (též ve Křtinách) komfortní bydlení za asi 800 Kč/ noc. V domě jsou dva hodní psi a drzý kocour (pro alergiky). Spojení do Křtin: autobusem z Brna nebo z Vyškova (přímé spoje), s přestupem z Blanska pěšky od vlaku (trať Brno-Česká Třebová) z Babic (8 km) nebo z Adamova (8 nebo 12km).

DOPORUČENÉ POMŮCKY: holínky, kleště, elektrický šroubovák nebo vrtačka, gumové a pracovní rukavice.

Projekt podpořila Nadace Partnerství a vlády Dolního Rakouska. Hlavní partneři participující na projektu jsou o.s. Ekodům (CZ) a Global 2000 o.p.s. (Rakousko)