PROJEKTY    
  Zde je prostor pro prezentaci projektů zaměřených na využívání obnovitelných zdrojů energie a související problematiku. Své náměty na umístění popisu projektu, jeho výstupů, závěrečných zpráv apod. můžete zasílat na adresu: Projekty OZE, po dohodě mohou být tyto příspěvky umístěny na této stránce.

 
Green Wall project

 LICO Consulting, Hungary, is ready to take part in an international networking on the - in economical, social & ecological point of view as well - optimal rehabilitation of the so called blockhouses & housing estates built by prefabricated concrete elements in almost every countries of Central & Eastern Europe before the collapse of the wall in Berlin. více... (02.09.2004)

Projekt nízkoenergetického domku
Regionální energetické centrum (REC), o. s. se sídlem ve Valašském Meziříčí se rozhodlo v praxi vyzkoušet stavbu nízkoenegetického domku za rozumnou cenu. Projekt domku, který je řešen jako alternativa k panelovému 3+1, byl řešen komplexně od architektonického, prostého a jednoduchého řešení, přes energeticky úsporná opatření a prvky s důrazem na pasivní faktory stavby s možnost využití alternativních zdrojů energie. (18.11.2003)
REC domek
Solární systém - Domov důchodců a penzion Hvízdal, České Budějovice

Domov důchodců a penzion Hvízdal v Českých Budějovicích. V roce 2001 bylo instalováno 72 plochých slunečních kolektorů HELIOSTAR 202N na ploché střeše panelového domu, které slouží k přípravě 7 500 litrů TUV. více... (01.10.2003)
Technologický list

Zajímají Vás instalované projekty OZE v České republice?
Ve spolupráci s projektem CIRC (Czech Innovation Relay Centre) jsme zpracovali technologické listy instalací v ČR, kde si je můžete prohlédnout. (29.07.2003)
Provádění tepelné izolace stěn domů slaměnými balíky
Neziskový přeshraniční projekt realizovaný v České republice a Rakousku
Cíl projektu: významn snížit spotřebu energie na vytápění u starších domů v ČR za pomoci ekologické technologie s nízkými investičními náklady a s možností provedení svépomocí. Objekty budou sloužit jako demonstrační projekty pro rozšíření této technologie v ČR. více... (15.07.2003)
leták
Publikace Jak využívat obnovitelné zdroje energie
Publikaci vydalo v počátkem ledna HNUTÍ DUHA a v elektronické verzi je ke stažení na adrese Hnutí Duha. V případě, že byste rádi četli tištěnou publikaci, lze ji objednat přímo u autora .

 

(16.01.2003)
Stručně o publikaci
Závěrečná zpráva projektu VaV/320/6/00
Výzkum a vývoj systémů využívajících obnovitelné zdroje energie a potenciál úspor energie pro bytové a rodinné domy.
(03.12.2002)
Projekt MŠ Ostrava - Proskovice
Vývoj systému vytápění a ohřevu TUV pro rekonstrukci a nástavbu mateřské školky v Ostravě - Proskovicích
(03.12.2002)
Projekt Proskovice
 
archív